Przejdź do treści

Wydarzenia w ramach MCHE w ZSP w Krzeszowicach

Już minęła połowa zajęć (średnio po 15 godzin), które odbywają się w szkole w formie wideo konferencji w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Uczestnicy łączą się z wykładowcami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fundacji Centrum Kopernika. Część zajęć prowadzą nauczyciele pracujący w szkole.

Są to następujące zajęcia:

1. on-line z matematyki,

2. koła naukowego z matematyki,

3. on-line z umiejętności uczenia się,

4. koła naukowego z umiejętności uczenia się.

8 grudnia 2021 r. odbył się wyjazd uczestników biorących udział w zajęciach on-line z matematyki z elementami rachunkowości na zajęcia stacjonarne na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W trakcie tych zajęć uczniowie poznali między innymi metody oceny krótkoterminowych i długoterminowych projektów inwestycyjnych, czyli się jak mierzy się rentowność i zysk. Poznali również podstawowe pojęcia związane z kredytem bankowym, oprocentowaniem, odsetkami, ratami, czynnikami wpływającymi na zdolność kredytową. Na zajęciach zaprezentowano uczniom odpowiednie przykłady, po czym w grupach rozwiązywali podobne zadania. Zajęcia przebiegały w formie wykładu, pracy w grupach oraz dyskusji.

Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości.

Skip to content