Przejdź do treści

Stowarzyszenia Militarnego GROT wzięli udział w szkoleniu pod kryptonimem „Pustynna Burza”

W dniach 21-23 kwietnia 2023r, wybrani, wyróżniający się swoją postawą i zaangażowaniem w zajęcia z zakresu bloku mundurowego kadeci, na zaproszenie Stowarzyszenia Militarnego GROT wzięli udział w szkoleniu pod kryptonimem „Pustynna Burza”. Wydarzenie to odbywało się na terenie Pustyni Siedleckiej. W ramach wyjazdu uczniowie wzięli udział w zajęciach doskonalących umiejętności z zakresu: – zabezpieczenia miejsca stacjonowania drużyny/plutonu, – technik strzeleckich (postawy, obsługa broni, prowadzenie ognia, dynamiczna zmiana magazynka, dynamiczna zmiana broni), – łączności (uczniowie poznali obsługę radia oraz podstawowe zasady komunikowania się na falach krótkich), – prowadzenia obserwacji terenu przy użyciu noktowizji (nie mamy z tego zdjęć – z wiadomych względów), Wyjazd ten był formą nagrody za wkład i zaangażowanie jakim wykazują się podczas zajęć bloku mundurowego. W czasie odbywającego się na Pustyni Siedleckiej szkolenia młodzież miała okazję odbyć przejazdy pojazdami takimi jak: – Samobieżna Haubica 122mm 2S1 Goździk, – Bojowy Wóz Piechoty (BWP), – Star 266, – Honker 2000. Z relacji uczestników szkolenia wynika, że przeżyli wspaniałą przygodę. Teraz czeka ich walka o kolejny wyjazd. Zdjęcia dzięki uprzejmości: @Przemek Legierski @Stowarzyszenie Militarne GROT

Skip to content