Przejdź do treści

Warsztaty

22 i 23 września uczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pedagogicznych zatytułowanych „Obraz nastolatka”. Nad organizacją warsztatów z ramienia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach czuwała  pedagog szkolna Pani Dorota Prusak.

Warsztaty odbywały się w cyklach dwóch jednostek lekcyjnych dla każdego oddziału, żeby każdy uczeń mógł w nich w pełni uczestniczyć i jak najwięcej skorzystać na zajęciach. Szkolenie poprowadził  pan Michał Maciejak, który jest pedagogiem i terapeutą trenerem i od piętnastu lat realizuje autorskie programy.

Podczas kursu, w którym łącznie uczestniczyło 102 uczniów, młodzi ludzie poszukiwali źródeł motywacji i demotywacji, a także próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie jak dbać o relacje? Prowadzący warsztaty analizował z kursantami bezpieczne i poza bezpieczne sposoby zabiegania o uwagę, a uczniowie mogli przyjrzeć się obrazowi stereotypowego nastolatka i przeanalizować narracje, które go otaczają i kształtują.

Uczniowie aktywnie zaangażowali się w pracę podczas warsztatów. Z ciekawością przystępowali do kolejnych zadań i wykonywali je na miarę swoich możliwości.

Skip to content