Przejdź do treści

Konkurs biblioteczny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2023 rozstrzygnięty Informację o wynikach konkursu

Dnia 29.09.2023 r. do wszystkich 442. uczniów Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia w ZSP została wysłana informacja o czytelniczym konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej na temat: „ Bohaterowie naszych ulubionych książek i lektur’’.

Spośród młodzieży ZSP w konkursie wzięło udział 11. uczennic i uczniów oraz 1. Uczennica z Technikum Gastronomicznego w Krakowie.

Konkurs odbył się we współpracy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach ze Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy w Sance oraz Szkołą Podstawową im. mjr. Józefa Ryłko w Czernej. Partycypowała również Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Kazimierza Wyki  w Krzeszowicach.+ 

Oprócz 54. uczestników z obydwu szkół podstawowych, do konkursu przystąpiły także dzieci pracowników ZSP: przedszkolak Nikodem Dym z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach oraz uczeń Tomasz Mirek z kl. VII Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Nawojowej Górze, którzy to uczestnicy również otrzymali dyplomy, ciekawe nagrody książkowe, słodycze i gadżety.

Przy ocenianiu prac komisja w składzie: bibliotekarze ZSP oraz Pani Pedagog Anna Kraj – Dym brali przede wszystkim pod uwagę kategorię wiekową i zaangażowanie poszczególnych twórców oraz oczywiście względy estetyczne każdej pracy.

W kategorii Młodzież ZSP i innych szkół średnich kolejne miejsca zajęli:                                                                                             

1. uczennica Marija Rakyta z kl. III E Logistyka za dwie prace: Florentyna ze ,,Skąpca’’ Moliera  oraz Kordian na Mount Blanc.                                                                                                  

2. uczennica Kinga Trzaska z kl. I Technikum Gastronomicznego w Krakowie za pracę:  Ania z Zielonego Wzgórza.                                                                                                                                                  

3. Ex aequo: uczennica Róża Gleń z kl. IV E Logistyka za pracę: Mały książę.  oraz uczeń Filip Pławny z kl. I G Turystyka za pracę:  Atena Bogini.                                              

4. Ex aequo: uczeń Jan Węgiel z kl. III F Energetyka odnawialna za pracę plastyczną oraz uczeń Patryk Knapik z kl. IV F Energetyka odnawialna za pracę: Król Edyp.                                                                       

5. Ex aequo: Uczennica Oliwia Odrzywołek z kl. I A Szkoły Branżowej I stopnia za pracę: Zły książę  cz. 1: Jude i Cardan oraz uczeń Jakub Luberda z kl. IV G Turystyka za pracę: Saga Vinlard – Thorfinn Karlsefni.                                                                                                                                                                   

6.  Ex aequo: uczennica Joanna Jaskowska z kl. I G Turystyka za pracę: Hobbit. oraz uczeń Franciszek Molski z kl. I F Energetyka odnawialna za pracę: Neptun.                                                                                     

7. uczeń Jakub Żak z kl. V E Logistyka za pracę: Mały książę.                                                                               

8. uczennica Olesia Chuprianova z kl. I E Logistyka za pracę: Mały Książę.    

Sponsorami nagród byli: bibliotekarze ZSP, pedagog ze Szkoły Podstawowej w Sance, Dyrekcja ZSP w  Krzeszowicach, Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach oraz specjalnie wydzielony na promocję czytelnictwa fundusz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w wysokości 600 PLN. Za tę kwotę bibliotekarze zakupili  w lipcu 2023 r. na nagrody 15 egzemplarzy bogato ilustrowanego albumu: Roderick Cave & Sara Ayad, Historia książki. Od glinianych tabliczek po e – booki, Wydawnictwo ,,Arkady’’ Warszawa 2015.  12 egzemplarzy otrzymali z wklejonymi dyplomami (oprócz innych nagród książkowych, różnorodnych słodyczy ekologicznych, stylowych toreb młodzieżowych i innych gadżetów) uczestnicy konkursu – młodzież ZSP. Natomiast 3 egzemplarze z wklejonymi dyplomami otrzymali (oprócz innych nagród książkowych, słodyczy, plecaków i innych gadżetów) laureaci naszego konkursu ze szkół podstawowych. Wszyscy pozostali uczestnicy także otrzymali dyplomy za udział w konkursie, nagrody książkowe, słodycze i gadżety.                                                                                                                                                     

Ze względu na wielką ilość i różnorodność prac, jury konkursu długo debatowało w świetlicy szkolnej ZSP nad przyznaniem poszczególnych miejsc; chcąc sprawiedliwie ocenić każde dzieło i jego wykonawcę.

Wszystkim Sponsorom, którzy oprócz nas wsparli nasz biblioteczny plastyczny konkurs czytelniczy – zarówno pod względem materialnym jak i organizacyjnym – serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom konkursu: dzieciom i młodzieży za wykazanie się niezwykle bogatą inwencją twórczą na miarę indywidualnych zdolności i możliwości manualnych.

Skip to content